Medicalgorithmics S.A. podpisała umowę o dofinansowanie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości

Medicalgorithmics S.A. podpisała umowę o dofinansowanie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, reprezentowaną przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Warszawie. Przedmiotem dofinansowania jest realizacja projektu rozwojowego, mającego na celu opracowanie systemu nowej generacji do mobilnej telemetrii kardiologicznej. Wartość przyznanego dofinansowania wynosi blisko 1,8 mln...

„Istnieje duże zapotrzebowanie rynkowe na mobilne, inteligentne rozwiązania do kompleksowej diagnostyki elektrokardiologicznej. Opracowany przez nas system PocketECG w dużym stopniu te zapotrzebowanie zaspokaja, jednak chcemy by nasze urządzenia wykorzystywały najnowsze rozwiązania technologiczne oraz były w stanie zdiagnozować każdy rodzaj zaburzenia pracy serca. Mamy świadomość, że jako branżowy lider musimy nieustannie rozwijać swoje produkty. Uzyskane dofinansowanie na pewno nam w tym pomoże” - mówi dr Marek Dziubiński, Prezes Zarządu Medicalgorithmics S.A.

Medicalgorithmics S.A. odpowiada za opracowanie i produkcję systemu PocketECG, najbardziej zaawansowanego technologicznie systemu do diagnostyki arytmii serca na świecie. Spółka jest jak do tej pory jedyną polską firmą, która posiada zarejestrowane przez Agencję ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration – FDA) urządzenie medyczne do diagnostyki kardiologicznej. Uzyskane przez firmę dofinansowanie pozwoli na zmodyfikowanie i rozszerzenie zakresu funkcjonalnego systemu PocketECG. Zakończenie prac projektowych jest planowane na pierwszy kwartał 2013 r.

Wielki sukces systemu PocketECG jest ściśle związany z rynkiem medycznym w USA – największym na świecie jeśli chodzi o urządzenia pracy serca, gdzie rokrocznie diagnozuje się arytmię u około 700 tysięcy osób*. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia z powodu chorób serca umiera każdego roku blisko 17 milionów ludzi i liczba ta ma tendencję wzrostową. Problemy z sercem stają się jednym z głównych powodów zgonów zwłaszcza w obliczu starzenia się społeczeństw. Ten trend generuje ciągłe zapotrzebowanie na coraz bardziej zaawansowane urządzenia diagnostyczne.

 „W USA nasze urządzenie pozwoliło na zdiagnozowanie arytmii serca u tysięcy pacjentów. Nowy system pozwoli na bardziej wszechstronną oraz bardziej efektywną kosztowo diagnostykę zaburzeń pracy serca. Produkt w takiej formule jest odpowiedzią na bieżący stan zdrowia publicznego i starzenie się społeczeństw, dostrzegalne zwłaszcza w krajach zachodnich. W przypadku chorób serca kluczowym etapem jest moment właściwej diagnozy i w tym pomagają technologie monitoringu pracy serca opracowane przez zespół Medicalgorithmics. Nasze nowe urządzenie nie tylko będzie znacznie bardziej zaawansowane technologicznie niż obecnie istniejące na świecie systemy, ale także znacznie prostsze w obsłudze, co znacznie poszerzy nam rynek” – dodaje Piotr Żółkiewicz, Dyrektor Finansowy i Operacyjny Medicalgorithmics S.A.